| Model | LS109SS |
|---|---|
| Dimension | 24x18 inch / 615x465 mm |
| Bowl Size | 21x15 inch / 530x380 mm |
| Depth | 9 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.0 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 29 inch / 740 mm |
We've received your message and will get back to you soon.