| Model | CS909SS |
|---|---|
| Dimension | 18x16 inch / 460x410 mm |
| Bowl Size | 16x14 inch / 410x360 mm |
| Depth | 9 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.0mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Steel | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 23 inch / 585 mm |
We've received your message and will get back to you soon.