| Model | SS805VB |
|---|---|
| Dimension | 20x18 inch / 510x460 mm |
| Bowl Size | 16x16 inch / 405x405 mm |
| Depth | 9 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.2 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | AISI-316 |
| Minimum Cabinet Size | 23inch / 585mm |
We've received your message and will get back to you soon.