| Model | SG1251DB |
|---|---|
| Dimension | 36x20 inch / 915x510 mm |
| Bowl Size | 20x16 inch / 510x410 mm |
| Depth | 9 inch / 225 mm |
| Thickness | 0.8mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 41 inch / 1040 mm |
We've received your message and will get back to you soon.