| Model | SG1264DS |
|---|---|
| Dimension | 42x20 inch / 1067x510 mm |
| Bowl Size Left | 19.5x18 inch / 496x460 mm |
| Bowl Size Right | 19.5x16 inch / 496x410 mm |
| Depth | 9 inch / 225 mm |
| Thickness | 0.8mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 47 inch / 1192 mm |
We've received your message and will get back to you soon.