| Model | SG1263DS |
|---|---|
| Dimension | 39x20 inch / 990x510 mm |
| Bowl Size Left | 18x18 inch / 458x458 mm |
| Bowl Size Right | 18x16 inch / 458x410 mm |
| Depth | 9 inch / 225 mm |
| Thickness | 0.8mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 45.25 inch / 1150 mm |
We've received your message and will get back to you soon.