| Model | Luxe 311 |
|---|---|
| Dimension | 41x20 inch / 1041x510 mm |
| Bowl Size Left | 18x15 inch / 455x380 mm |
| Bowl Size Right | 8x13 inch / 200x325 mm |
| Depth | 8 inch / 200 mm |
| Thickness | 1.0 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 46 inch / 1166 mm |
We've received your message and will get back to you soon.