| Model | Luxe 313 |
|---|---|
| Dimension | 48x20 inch / 1220x510 mm |
| Bowl Size Left | 13.75x16.25 inch / 345x410 mm |
| Bowl Size Right | 13.75x16.25 inch / 345x410 mm |
| Depth | 8 inch / 200 mm |
| Thickness | 1.0 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 53 inch / 1345 mm |
We've received your message and will get back to you soon.