| Model | Luxe 314 |
|---|---|
| Dimension | 50x20 inch / 1270x510 mm |
| Bowl Size Left | 22x16 inch / 550x400 mm |
| Bowl Size Right | 22x16 inch / 550x400 mm |
| Depth | 9 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.0 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 55 inch / 1395 mm |
We've received your message and will get back to you soon.