| Model | US1404SS |
|---|---|
| Dimension | 30x20 inch / 760x510 mm |
| Bowl Size | 28x15 inch / 710x390 mm |
| Depth | 10 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Steel | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 35 inch / 885 mm |
We've received your message and will get back to you soon.