| Model | US1412DS |
|---|---|
| Dimension | 40x20inch / 1015x510mm |
| Bowl Size Left | 19x18 inch / 480x360 mm |
| Bowl Size Right | 18x15 inch / 460x390 mm |
| Depth | 10 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Steel | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 45 inch / 1140 mm |
We've received your message and will get back to you soon.