| Model | US1416TS |
|---|---|
| Dimension | 42x20 inch / 1067x510 mm |
| Bowl Size Left | 15x18 inch / 375x460 mm |
| Bowl Size Middle | 9x15 inch / 215x390 mm |
| Bowl Size Right | 15x18 inch / 375x460 mm |
| Depth | 10 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Steel | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 47 inch / 1192 mm |
We've received your message and will get back to you soon.