| Model | US1407SS |
|---|---|
| Dimension | 36x20 inch / 915x510 mm |
| Bowl Size | 34x15 inch / 865x390 mm |
| Depth | 10 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Steel | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 41 inch / 1041 mm |
We've received your message and will get back to you soon.