| Model | US1406SS |
|---|---|
| Dimension | 34x20 inch / 865x510 mm |
| Bowl Size | 32x15 inch / 815x390 mm |
| Depth | 10 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Steel | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 39 inch / 1000 mm |
We've received your message and will get back to you soon.