| Model | US1414DS |
|---|---|
| Dimension | 45x20 inch / 1143x510 mm |
| Bowl Size Left | 23x18 inch / 580x460 mm |
| Bowl Size Right | 19x15inch / 490x390mm |
| Depth | 10 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Steel | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 50 inch / 1268 mm |
We've received your message and will get back to you soon.