| Model | US1405SS |
|---|---|
| Dimension | 32x20 inch / 815x510 mm |
| Bowl Size | 30x15 inch / 765x390 mm |
| Depth | 10 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Steel | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 37 inch / 925 mm |
We've received your message and will get back to you soon.