| Model | US1409DB |
|---|---|
| Dimension | 39x20 inch / 990x510 mm |
| Bowl Size | 22x15 inch / 550x390 mm |
| Bowl Size | 22x15 inch / 550x390 mm |
| Depth | 10 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Steel | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 45.25 inch / 1150 mm |
We've received your message and will get back to you soon.