| Model | LS111PR |
|---|---|
| Dimension | 30x19 inch / 755x485 mm |
| Bowl Size | 26.75x16 inch / 680x410 mm |
| Depth | 9 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.0 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 34.75 inch / 880 mm |
We've received your message and will get back to you soon.