| Model | SG1204SS |
|---|---|
| Dimension | 21x18 inch / 535x460 mm |
| Bowl Size | 19x16 inch / 485x410 mm |
| Depth | 9 inch / 225 mm |
| Thickness | 0.8mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Grade | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 26 inch / 660 mm |
We've received your message and will get back to you soon.