| Model | US1401SS |
|---|---|
| Dimension | 24x18 inch / 610x460 mm |
| Bowl Size | 22x13 inch / 560x340 mm |
| Depth | 9 inch / 225 mm |
| Thickness | 1.5 mm |
| Finish | Satin |
| Material | Stainless Steel |
| Steel | AISI-304 |
| Minimum Cabinet Size | 22x13 inch / 560x340 mm |
We've received your message and will get back to you soon.